Coraz więcej biur rachunkowych oferuje usługi, które znacząco optymalizują koszty związane z prowadzeniem firmy jak również czas przedsiębiorców poświęcany na obowiązki księgowe i podatkowe. Jednym z takich rozwiązań jest dostarczanie dokumentów księgowych online, które pozwala dopełnić obowiązki bez fizycznej obecności klienta z siedzibie biura.

Wprowadzanie do usług księgowych nowych technologii jest korzystne dla obu stron współpracy.

1. Klient nie traci czasu na dojazd na spotkanie w biurze rachunkowym.
2. Biuro księgowe może szybko i sprawnie zająć się prowadzeniem księgowości danej firmy.

Warto jednak zaznaczyć, ze wybrana forma współpracy powinna zostać zawarta w umowie już w początkowych etapach powierzenia obowiązku prowadzenia księgowości.

Istotne jest, aby klient zobowiązań się do terminowego wysyłania dokumentów księgowych w odpowiedniej oraz czytelnej formie:
– e-mailem;
– w formie skanu;

Korzystnym rozwiązaniem dla właścicieli firm jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym, które posiada własny program podsumowujący sytuację przedsiębiorstwa. Klient otrzymuje przypomnienia o tym, kiedy ma wysłać dokumenty księgowe lub złożyć dany wniosek.

Przedsiębiorcy, którzy regularnie wysyłają dokumenty do biura rachunkowego mogą być pewni właściwie prowadzonej księgowości oraz możliwości opierania swoich decyzji na informacjach przedstawiających obecną sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Call Now ButtonTelefon