Jednoosobowa działalność jest bardzo popularną formą prowadzenia firmy w branży IT, informatycznej. Coraz więcej osób podejmujących działalność w tym obszarze decyduje się na rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Czy JDG musi prowadzić księgowość? W jaki sposób wypełniać obowiązki księgowe?

Na wstępie należy zaznaczyć, że każda działalność gospodarcza zobowiązana jest do prowadzenia dokumentacji księgowej oraz wypełniania obowiązków księgowych i podatkowych. Przedsiębiorcy mają do wyboru:
– samodzielną księgowość,
– skorzystanie z usług nowoczesnego biura rachunkowego.

Skorzystanie z usług biura rachunkowego daje przedsiębiorcom dostęp do wiedzy wykwalifikowanej kadry specjalistów, którzy oferują pomoc od rejestracji JDG, poprzez jej prowadzenie, a także likwidację.

Jakie są koszty? W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej koszty obsługi księgowej są znacznie niższe niż w przypadku spółki z o.o.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Call Now ButtonTelefon