Branża IT kusi pracowników wysokimi zarobkami, jasną i krótką ścieżką rozwoju, możliwością pracy zdalnej i licznymi benefisami. Nic więc dziwnego, że o zatrudnienie starają się nie tylko absolwenci informatycznych kierunków studiów, ale także osoby, które chcą się przekwalifikować. Oprócz tradycyjnych kursów, popularność w Polsce zdobywają bootcampy. 

Bootcamp to tzw. obóz dla rekrutów. Na trening składają się ćwiczenia fizyczne wykonywane pod okiem trenera, indywidualnie, w parach czy drużynach. To bardzo intensywna nauka, najczęściej w systemie weekendowym, choć można również wybrać bootcamp online. 

Bootcamp programowania to duży wydatek i wbrew pozorom nie jest gwarancją sukcesu i nie daje gwarancji, że praca programisty tuż po zakończeniu szkolenia będzie na wyciągnięcie ręki. Ceny takich kursów wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Inwestycja w naukę może się szybko zwrócić, pod warunkiem, że kursant jest faktycznie zaangażowany w szkolenie. W tej branży bardziej niż jakikolwiek dyplom liczą się umiejętności.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Telefon