W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się na temat tego, iż jednym z podstawowych elementów prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa jest rzetelne i sprawne prowadzenie spraw księgowych. Wszystkie osoby zakładające własną działalność muszą podjąć decyzję odnośnie tego, kto będzie zajmował się księgowością – samodzielnie, zatrudniając księgowego czy zlecając biuru rachunkowemu?

Jesteśmy zdania, iż najwięcej korzyści niesie ze sobą współpraca z biurem rachunkowym i dlatego postanowiliśmy poniżej przedstawić Państwu zalety tego rozwiązania.

1. Obsługa specjalistów w zakresie księgowości
Osoby pracujące w biurach rachunkowych muszą posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę (wykształcenie), ale również bezcenne doświadczenie, które umożliwia wyszukiwanie najlepszych rozwiązań w sprawach Klienta.

2. Oszczędność czasu = oszczędność pieniędzy
Każdy przedsiębiorca na swojej głowie codziennie ma mnóstwo spraw do załatwienia, co niestety często wiążę się z tym, iż rozwój firmy oraz szukanie nowych Klientów jest zaniedbane ze względu na konieczność ogarnięcia spraw księgowo-kadrowych w firmie. Z kolei sprawami tymi może sprawnie zająć się biuro rachunkowe, oferując przy tym reprezentację firmy przed urzędami, jak i analizę pism otrzymanych z urzędów i instytucji.

3. Gwarancja bezpieczeństwa
Eksperci z biura księgowego są zobowiązani do aktualizowania swojej wiedzy na bieżąco w zakresie obowiązujących przepisów prawa. Tak więc przedsiębiorcy korzystający z usług biura rachunkowego mogą być spokojni o księgowość w ich firmie.

4. Obniżenie kosztów prowadzenia firmy
Nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym pozwala przedsiębiorcy uniknąć konieczności tworzenia stanowiska pracy dla księgowego, jak również organizowania dla niego sprzętu niezbędnego do wykonywania pracy. Uniknięcie tych kosztów jest bardzo dużą oszczędnością, gdyż wyposażenie stanowiska księgowego oraz dbanie o bieżące podwyższanie przez niego kwalifikacji, jest bardzo kosztowne.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Telefon