W przypadku prowadzenia każdego rodzaju działalności, w tym spółki z o.o., istotne jest odpowiednie wyliczenie wydatków z nią związanych do kosztów firmy, dzięki temu możemy obliczyć wartość podatku dochodowego, który należy zapłacić. Obowiązujące prawo daje sporo możliwości dokonywania tego w sposób sprawny i skuteczny.

Wydatki, które można wliczyć w koszty prowadzenia firmy w branży IT:

  1. Wynajem i wyposażenie biura.
  2. Wydatki związane z samochodem.
  3. Oprogramowanie.
  4. Książki i publikacje specjalistyczne.
  5. Sprzęt elektroniczny.
  6. Kursy i szkolenia.
  7. Usługi online.

Należy pamiętać, że nie istnieją wytyczne ściśle określające jakie wydatki można uznać za koszty uzyskania przychodu. Czynnikiem rozstrzygającym daną kwestię jest związek pomiędzy wydatkami, a uzyskanym przychodem, który musi zaistnieć.

Branża IT daje spore możliwości w zakresie wydatków, które można uznać za koszty uzyskania przychodu. Często pojawiają się dodatkowe okoliczności, które umożliwiają ich jednoznaczną ocenę. W związku z tym warto żebyś pamiętał, że do każdego zakupu dokonywanego w ramach prowadzonej przez siebie działalności należy podejść indywidualnie.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Telefon