Obecnie firmy mają dużo możliwości w zakresie outsourcingu funkcji IT. Przedsiębiorstwo z branży IT może przekazać firmie outsourcingowej jedną lub kilka procesów w obszarze IT. Decyzja ta, jest uzależniona od strategii jaką firma przyjmie oraz celów jakie panuje osiągnąć poprzez skorzystanie z usługi.

Jedna z usług outsourcingu, z których może skorzystać firma IT jest outsourcing HR, czyli obsługa kadro-płacowa polegająca na:

  • naliczaniu wynagrodzeń
  • sporządzaniu listy płac
  • informowaniu o dochodach
  • miękkie HR-udostępnianie portalu do samodzielnej obsługi pracowniczej

Uciążliwe czynności ewidencyjne, które wymagają unikalnej wiedzy oraz jej dodatkowych zasobów, często skłaniają przedsiębiorców do korzystania z outsourcingu HR.

Głównie dotyczy to dużych firm branży IT, które zatrudniają dużą liczbę pracowników, a ich ewidencja ze względu na specyfikę branży, nie należy do najprostszych.

Prowadząc firmę z wieloma zatrudnionymi, ważne jest, aby znajdować źródła oszczędności oraz skuteczne optymalizację procesów obiegu dokumentów w dziale kadr i płac, czym najlepiej zapewne zajmą się specjaliści.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Telefon