Księgowość Internetowa to niezwykle wygodne i szybkie rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców, jak i księgowych. Z racji na to, że jest to stosunkowo nowa możliwość popełniane są różnego rodzaju błędy. Jakie pomyłki mają miejsce najczęściej i jak ich uniknąć dowiesz się czytając ten artykuł.

Problem 1: Drukowanie faktur przychodowych i niekorzystanie z obrotu plikami elektronicznymi. Wiele biur wymaga od Klientów, aby przywozili oni faktury osobiście w formie papierowej, co nie jest konieczne, ponieważ można je przyjmować w formie elektronicznej.

Problem 2: Skanowanie faktur. Proces wykonywania skanu dokumentów wymaga wielu czynności, dlatego zdecydowanie korzystniejszym wyborem będzie robienie zdjęć papierowym drukom.

Problem 3: Brak dostępu dla wielu osób jednocześnie. Warto korzystać z tej opcji z uwagi na dostęp przedsiębiorcy, który wystawia faktury i załącza pliki z fakturami, przy jednoczesnym weryfikowaniu kosztów firmy i księgowaniu ich przez księgowego.

Problem 4: Niedbałe podejście do bezpieczeństwa. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednio skomplikowane hasło, w którym można się posłużyć małymi i dużymi literami, cyframi i znakami specjalnymi. Warto wprowadzić również weryfikację dwuetapową.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Call Now ButtonTelefon