Telepraca zdecydowanie zalicza się do sposobów przeciwdziałania bezrobociu. W systemie telepracy można wykonywać wiele zadań, natomiast najczęstszą funkcję związaną z e-pracą są prace programistyczne, rozwój i obsługa programów komputerowych, czyli ogólnie mówiąc branża IT.

Telepraca zdecydowanie zwiększa elastyczność zatrudnienia, pozwala także aktywizować osoby niepełnosprawne, dla których wybór branży IT może być bardzo korzystny.

Taki system pracy w branżach IT jest bardzo popularny, ponieważ pracodawca może zmniejszyć koszty pracy poprzez ograniczenie powierzchni biurowej, jak również zwiększyć wydajność pracy poprzez zmniejszenie absencji chorobowej. E-praca wykonywana jest w ramach stosunku pracy bądź na własny rachunek przedsiębiorcy. Informatycy swoją pracę bez problemu mogą wykonywać w domu.

W przypadku prowadzenie własnej działalności przedsiębiorca w Telepracy ma trochę więcej obowiązków. Jednym z nich jest na pewno prowadzenie księgowości firmy, które z braku czasu lub czynników osobistych zawsze można powierzyć w ręce odpowiedniego biura księgowego.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Telefon