Kontrola podatkowa musi zostać zapowiedziana. Oznacza to, że nie musisz obawiać się, że ktoś Cię zaskoczy. Urząd Skarbowy ma obowiązek by co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem kontroli powiadomić Cię o swojej wizycie. W wysłanym zawiadomieniu będą znajdowały się także informacje dotyczące zakresu kontroli.

Czas przed kontrola skarbową warto dobrze wykorzystać, aby odpowiednio się do niej przygotować. W tym celu należy skompletować oraz zweryfikować dokumentację dotyczącą danego obszaru. Okres ten to świetna chwila na poprawienie ewentualnych błędów, ponieważ warto podkreślić, że podczas kontroli nie ma możliwości nanoszenia jakichkolwiek korekt.

Pracodawca o kontroli powinien zawiadomić wszystkich swoich podwładnych, którzy zajmują się kwestiami finansowo-księgowymi. Kontrolerzy bowiem nie tylko przeglądają dokumentację ale także zadają szereg pytań.

W przypadku, gdy przedsiębiorca nie może osobiście uczestniczyć w kontroli wówczas może wyznaczyć pełnomocnika, który będzie reprezentował go przed Urzędem Skarbowym.

Post Author: admin

Call Now ButtonTelefon