Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z konieczności wypełniania i wysyłania wielu formularzy i wniosków. Często zdarza się, że składając wniosek zostaniemy poproszeni o przybicie pieczątki – czy prowadząc JDG musimy mieć wyrobioną pieczątkę?

Istotnie należy tutaj zaznaczyć, że Kodeks Cywilny w żaden sposób nie obliguje przedsiębiorcy do posiadania pieczątki. Na wielu dokumentach, formularzach i wnioskach widnieje miejsca na umieszczenie pieczątki, ale w jej miejsce możemy wpisać oświadczenie, że nie posiadamy pieczątki i podpisać dokument.

Warto tutaj zaznaczyć, że w wielu przypadkach to urzędnicy wymagają posiadania pieczątki i umieszczenia ich na dokumencie (wymóg urzędnika). Wciąż powtarzające się sytuację odmowy wniosku bez umieszczenia pieczątki sprawiają, że wielu właścicieli firm decyduje się wyrobić pieczątkę, aby bez problemu móc składać wnioski i dokumenty.

Co powinna zawierać pieczątka?

  • nazwę firmy
  • imię i nazwisko przedsiębiorcy
  • adres podany w trakcie rejestracji w CEIDG
  • numer NIP

 

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Call Now ButtonTelefon