Prowadzenie własnej firmy wiążę się automatycznie z obowiązkiem prowadzenia w niej księgowości, gdyż jak się w praktyce często okazuje – przedsiębiorstwo bez odpowiedniego zarządzania księgami rachunkowymi, ewidencją oraz rozliczeniami z Urzędem Skarbowym, może narazić się na poważne konsekwencje prawne.

Dlatego właśnie bardzo istotna okazuje się decyzja o wyborze formy księgowości. Można prowadzić księgowość w sposób tradycyjny, bądź zatrudniając profesjonalne biuro rachunkowe. W przypadku przedsiębiorców, którzy lubią trzymać rękę na pulsie i mieć bieżącą kontrolę nad swoją firmą i jej sytuacją finansową, zaleca się prowadzenie e-księgowości.

E-księgowość obejmuje szereg narzędzi, które okazują się niezbędne przy prowadzeniu firmy. Wiążę się ono również ze wsparciem merytorycznym, które jest świadczone przez pracowników biur rachunkowych z zakresu księgowości, podatków, prawa oraz ubezpieczeń.

Opcja prowadzenia e-księgowości jest przeznaczona dla mikro- oraz małych firm, które swoją księgowość prowadzą w oparciu o PKPiR, bądź swoje podatki rozliczają w formie ryczałtu ewidencjonowanego.

Większość programów do e-księgowości oferuje:
– program do wystawiania faktur,
– system magazynowy,
– rozliczenia VAT i PIT,
– ewidencję środków trwałych,
– kadry i płace,
– możliwość przeprowadzenia analiz.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Call Now ButtonTelefon