Jak zaksięgować odpowiednio zakup domeny internetowej? Właściciele firm informatycznych powinni zwrócić szczególną uwagę na fakt, ze zakupu domeny internetowej z możliwości użytkowania na jeden rok nie należy zaliczać ani do podstawowych, ani do pozostałych wartości niematerialnych i prawnych.

Kwota, którą firma ponosi w związku z zakupem domeny stanowi koszt bieżącego okresu, który należy zaksięgować na koncie 400 „koszty według rodzajów”.

Prawo bilansowe jasno mówi o tym, że wartości niematerialne i prawne obejmują nabyte przez jednostkę, zaliczane do jej aktywów trwałych, prawa majątkowe nadające się do gospodarczego wykorzystania, o przewidywanym okresie ekonomicznej użyteczności dłuższym niż rok.

Warto podkreślić również, że przepisy ustawy podatkowej zaliczają do wartości niematerialnych i prawnych, niezależnie od przewidywanego okresu użytkowania, wartość firmy oraz wszelkie koszty prac rozwojowych.

Utworzenie oraz odpowiednie prowadzenie strony internetowej z pewnością przyciąga uwagę potencjalnych Klientów oraz zwiększa zainteresowanie usługami. Odpowiednio zoptymalizowana strona może zwiększyć liczbę sprzedaży produktów oraz usług.

Post Author: Specjalista księgowy IT

Witamy na naszym blogu!
Oferujemy szereg usług dla branży informatycznej - od założenia firmy do prowadzenie księgowości i wielu usług dodatkowych.
Zapraszamy do kontaktu.

Telefon